عید روز بازگشت‏ به فطرت نخستین

...

در صحیفه سجادیه نیز دعایى از امام سجاد (ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل على محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فى یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفى من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فى یوم فطرنا الذى جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوى على رجوع الى....»پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدى مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایى قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهى و گناهانمان را بشوئى و خداوندا بر ما ببخشایى آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که براى مؤمنان روز عید و خوشحالى و براى مسلمانان روز اجتماع و گردهمائى قرار دادى از هر گناهى که مرتکب شده ‏ایم و هر کار بدى که کرده‏ ایم و هر نیت ناشایسته‏ اى که در ضمیرمان نقش بسته است. ‏به سوى تو باز مى‏گردیم و توبه مى‏کنیم، توبه ‏اى که در آن بازگشت ‏به گناه هرگز نباشد و بازگشتى که در آن هرگز روى آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت‏ به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.»

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرامش

تو اگر بازآیی ... من دلم را به تو خواهم بخشید و صمیمیت دستانم را که پر از عطر گل شادیهاست به تو خواهم بخشید تو اگر بازآیی ... من تو را خواهم برد به دیار گل ها ، به دیار شادی، به غزل های بلند حافظ و اگر آمدنت دیر شود... و اگر آمدنت وعده پوچی باشد... من تو را ای همه خوبی تا دم مرگ نخواهم بخشید... [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

لیلا

سال نو شما هم مبارک سال خوب و خوش و پر خیر و برکت و سلامتی رو براتون ارزومندم .

آرامش

یکی قشنگ بودن منظره رو می بینه یکی کثیف بودن پنجره رو این تویی که تصمیم میگیری چی ببینی... سعی کن همیشه قشنگ ببینی حتی از پشت یه پنجره کثیف!!! [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست نازنینم به روزم....خوشحال میشم سر بزنی.[لبخند][لبخند][لبخند][لبخند]

حاج محسن

بچه ها کی حاضره با وبلاگش در ستاد مجازی حمایت از میرحسین موسوی شرکت کنه؟ هرکس حاضره به سوالات زیر جواب بده: ١-آیا نیاز به یک وبلاگ مرکزی هست ؟ ٢-آیا نیاز به مراکز فرعی هم هست ؟ ٣-وظیفه ستاد مرکزی و ستاد های فرعی و مستقل چی باید باشه ؟ -معرفی اجمالی صاحب وبلاگ ؟ -علت مشارکت صاحب وبلاک در تشکیل ستاد مجازی به نفع میرحسین ؟ -معرفی مزایای میرحسین ؟ -آفت های احتمالی دولت میرحسین درصورت پیروزی؟ -جمع آوری ابهامات سایرین و انتقال آن به سایت "قلم نیوز" ؟ -ایجاد چالش بین موافقین و مخالفین (ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی) ؟ -کامنت گذاری در "وب" دیگران برای دعوت از آنها به مشارکت در انتخابات؟

ناهید

سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد تندیس زیبا نخواهد شد از زخم تیشه خسته نشو که وجودت شایسته ی تندیس است.

ناهید

اگر فرصتی بدست بیاد یک جرعه از شراب عشقش میخورم تا سپیده خوشبختی سربزنه و برا همیشه همه غم های دنیا آزاد شم. پرنده دل دیگه بی قراری میکنه ولی هیچ دری نیست برای فرار. تنها چیزی که دارم همینه که "دل آرام گیرد بیاد خدای".