لذت سکوت در اوج پاکیها

به خودتان عشق بورزید. وجود خودتان به‌طور کافی مایه نشاط و خرسندی و مایه برکت و سعادت است و هیچ نیازی برای جست و جوی دلیل دیگری وجود ندارد.

 

به گزارش سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،  آمده است: تنفس جاری است، قلب در حال تپش است؛ نعمت فوق‌العاده‌ای است! با این آزمایش کوچک شروع کنید... دنیا سفری است از عشق به دیگران و معنویت سفری است از عشق به خود. از وجودتان لذت ببرید.

 

با خودتان خلوت کنید. هرگاه احساس آشفتگی و به هم ریختگی کردید، سعی نکنید آن را همان‌جا حل کنید. از جمع کناره بگیرید و فقط ساکت بمانید، تنها نظاره‌گر باشید، نیروی عظیمی ‌برای شفا بخشیدن به آشفتگی‌تان وجود دارد. اگر بتوانید فقط ساکت بمانید و برای چند روز فقط با خودتان زندگی کنید، هرچیز به طور خودکار حل و فصل می‌گردد.

 

تنها یک گفت‌وگو با جهان هستی وجود دارد و آن سکوت است. برای امتحان می‌توان با هر چیزی آزمایش کرد؛ حتی با سنگ.

 

ساکت باشید. سنگ را در دستتان بگیرید و ساکت باشید، همدلی و صمیمیت به وجود می‌آید. اما نمی‌توان زبانی برای توصیفش به کار بست. زیرا با استفاده از زبان نمی‌توان ارتباط برقرار کرد.

 

انسان امروزی سکوت را به طور کامل از دست داده است. زمانی که هیچ کاری انجام نمی‌دهید نیز ساکت نیستید، ذهن مشغول انجام کاری است. به دلیل این صحبت درونی، این پچ پچ ادامه دار درونی، نمی‌توانید با هیچ چیز ارتباط برقرار کنید.

 

فقط از طریق سکوت می‌توان رابطه برقرار کرد. اگر زبان سکوت را بدانی می‌توانی با همه چیز رابطه برقرار کنی. سکوت هستی است

خدمت دوستان و بلاگرهای عزیز این را هم خود می افزایم سکوت یعنی لذت چشیدن همه چیزها در اوج پاکیها چون تو بجای گفتن آرامش شنیدن را در تلالو تفکر می پرورانی

..... 

/ 31 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد(جمکران)

سلام . بنده با افتخار شما رو لینک کردم . خوشحال میشم من رو لینک کنید. وبلاگ جمکران

پرستو

سلام دوست خوبم مرسی که سر زدی بهم[لبخند][گل]

نازنین

salam doste aziz manam va sokot movafegham موفق باشی

علی

انا لله و انا الیه راجعون آقای بهجت هم رفت...

سید حمید هاشمی

قسم به سکوت که روزی سکوتم را خواهم شکست

بصیرت

سلام دوست عزیز با یه وب جدید منتظر حضور گرم و نظرات ارزشمندت هستم دیر نکنی ها مرسی

غزل

سلام امین جان . مطالب جالبتو خوندم . عالی بودن . موفق باشی . و ممنون که به وبلاگم سر زدی . [گل]برای[گل]

مهرآرا

__________#####_____##___آپم___## _________#____##_____##________## ________#_____##_____##___زود___## ________#_____##_____##________## _________#____##_____##___بيا___## __________#####______##_______## ______________##_______#######__ ______________##_________####____