یک کلمه حرف حق


+ رنگ و بوی حج

مناسک حج و حضور در مواقف و میقات‌هاى آن، هر یک نمونه‏اى است از حشر و نشر در قیامت است....

 

با سلام خدمت همه دوستان و کسب حلالیت از همه ...مختصر ومفید می گویم

در خرداد ماه به سفر پر برکت مشهد  در طی یک مراسم اداری رفته بودیم  که طی تماس تلفنی اعلام شد به منتخبین جشنواره حضرت علی اکبر (که به معرفی ٣٠ نفر جوان نخبه وبرتر هر استان با همکاری شبکه ٣ وسازمان جوانان بود) از طرف دفتر مقام معظم رهبری یک سفر حج در طی یکی دو ماه آینده هدیه شده و خود بخوانید حالت هر کسی را که بشنود این نوای آنهم در این ایام جوانی وپر خطایی و  .............. 

پس ضمن خداحافظی از همه دوستان و خوانندگان محترم تا ...٣٠ مرداد و یا شاید ...

در اینجا نیز خالی از لطف نیست تا چند نکته ای از این سفر آسمانی برایتان بیاورم بعنوان آخرین نوشته ... بعد از آن ضمن کسب حلالیت از همه دوستان ....

خدا نگهدار همه ...

 

 

 

«محمد بن سنان» گوید: «از امام على بن موسى‏الرضا (علیه السلام) طى نامه‏اى مسائلى را پرسیدم که امام آن را پاسخ دادند. از جمله درباره حج چنین نوشتند:

«فلسفه حج ورود در میهمانى خداى بزرگ و طلب رحمت افزون‏تر و خروج از معاصى و گناهان و توبه از گذشته اعمال و انتخاب راه و روش صحیح براى آینده است. و نیز در سفر حج، اموال خرج مى‏شود، بدن‌ها به رنج مى‏افتد و لذات و شهوات نفسانى مهار مى‏گردند و بدینسان حج‏گزاران با این عبادت به خداى بزرگ تقرب مى‏جویند و سر تسلیم و خضوع و ذلت و انکسار در برابر او فرود مى‏آورند. و در سرما و گرما و در حال آرامش و امنیت و یا بیم و هراس، راه مى‏پویند و قرب حق را مى‏جویند.

افزون بر این در این عبادت جمعى، همه مردم سود مى‏برند و با رغبت و رهبت به سوى خداى سبحان روى مى‏آورند. و از آثار دیگر آن، رهایى از قساوت قلب و خساست نفس و نسیان ذکر خدا و نومیدى از خیر و دل بستن به رحمت او و تجدید حقوق و دور نگهداشتن نفس از فساد است. و همه کسانی که در شرق یا غرب یا در دریا و خشکى‏اند چه حج‏گزاران و چه غیر آنها از تاجر و پیله‏ور، فروشنده و خریدار و کاسب و مستمند بهره‏مند مى‏گردند و در تأمین حوائج ساکنان اطراف و نواحى دیگر سرزمین‏ها که مى‏توانند در موسم گرد آیند مى‏کوشند. این است که خداوند مى‏فرماید: «لیشهدوا منافع لهم.»

با تشکر از نظر و لطف همه دوستان عزیز

 

 

 

 

نویسنده : امین ; ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/٢٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک